Bu seminer paketinde TOYOTA tarafından geliştirilen ve tüm dünyada neredeyse tüm sektörlerde kabul görmüş ısrafsız üretim yöntemi olana YALIN YÖNETİM ve bu yönetim yaklaşımını destekleyen metodolojiler yer almaktadır.

POKA YOKE (HATASIZLAŞTIRMA) SEMİNERİ
Japonlar tarafından geliştirilmiş ve yalın üretim sisteminin en önemli araçlarından olan POKA YOKE, ürün veya proseste oluşabilecek hataların kaynağında yok edilmesini sağlar. Bu seminerde katılımcılara  POKA YOKE  bilgisi ve POKA YOKE araçları örnekleriyle birlikte  anlatılmaktadır.

TPM – TOPLAM VERİMLİ BAKIM SEMİNERİ
Japonlar tarafından geliştirilen, gelişmiş bakım sistemi olan TPM, bakım faaliyetlerini sadece bakımcıların değil, kuruluştaki tüm çalışanların ortak faaliyeti olarak görüyor. Bu seminerde katılımcılara temel TPM bilgisi ve TPM adımları örneklerle  anlatılmaktadır.

SMED – HIZLI TİP DEĞİŞİMİ
Japonlar tarafından geliştirilen, SMED ile tip değişimi faaliyetleri 9 dakikanın altında gerçekleştirilebiliyor. Bu seminerde katılımcılara temel SMED bilgisi ve SMED adımları örneklerle  anlatılmaktadır.

6 SİGMA

Operasyonlarda mükemmelliğin sağlanması amacıyla işletmelerde süreçlerin tanımlanması, ölçülmesi, analiz edilmesi,iyileştirilmesi ve kontrolü için kolay ve etkili istatistik araçlarının kullanıldığı bir yönetim stratejisidir.