Bu paket seminerlerde Otomotiv sektöründe çalışabilmek için gerekli yönetim sistemi standartı IATF 16949: 2016, IATF 16949: 2016 İç denetçi ve bu standartı destekleyen metodoloji standartlarından APQP yer almaktadır.

BU SEMİNER PAKETİNDE YER ALAN SEMİNERLER VE İÇERİKLERİ

IATF 16949: 2016 OTOMOTİV SEKTÖRÜ KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 9001 standartının Otomotiv Sektörü için geliştirilmiş şekli olan bu standart, otomotiv tedarik zincirinde faaliyet gösteren firmaların etkin ve verimli bir ürün-hizmet sunmaları için karşılamaları gereken temel gereklilikleri tanımlamaktadır. Bu seminerde katılımcılara temel kalite kavramları ile birlikte IATF 16949: 2016 kalite yönetim sistemi gereklilikleri anlatılmaktadır.

IATF 16949: 2016 OTOMOTİV SEKTÖRÜ KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ İÇ DENETÇİ
Otomotiv sektörü firmalarının kalite yönetim sistemlerinin, ISO/TS 16949:2009 Otomotiv Sektörü Kalite Yönetim Sistemi gereklerine uygunluğunun doğrulanması için iç denetim sisteminin kurulması, denetimlerin planlanması ve uygulanması için gereken bilgileri katılımcılara aktarmak ve bu bilgileri pratik uygulamalarla pekiştirmektir. Bu seminerde ürün denetimi, proses denetimi ve sistem denetimlerinin nasıl gerçekleştirileceği uygulamalı olarak anlatılmaktadır.

APQP- İLERİ ÜRÜN KALİTE PLANLAMASI
İleri ürün kalite planlaması, yeni bir ürünün, ürün kavramı ve tasarımından başlayarak, seri üretime kadar ki yapılması gereken çalışmaları süreç mantığıyla planlanmasıdır. Bu seminerde bu çalışmanın fazları, her bir fazın girdilerinin ve çıktılarının ne olduğu örneklerle anlatılmaktadır.

BU SEMİNERLERE KİMLER KATILMALI

Bu seminerler otomotiv sektöründe çok önemli bir yere sahip alanlardır. Endüstri mühendisliği, Makina mühendisliği, Kimya mühendisliği, Otomotiv mühendisliği, Metalurji malzeme mühendisliği, İmalat mühendisliği, İşletme mühendisliği, Makina teknikerliği, Teknik öğretmenler ve otomotiv sektöründe kariyer hedefleyen diğer bölümler içinde çok geçerli ve oldukça önemli bir seminerdir.

SEMİNER SAATLERİ, SERTİFİKALAR VE DİĞER KONULARLA İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZ

Aşağıdaki Sıkça Sorulan Sorular linkini tıklayarak bilgi edinebilirsiniz.BU SEMİNERLERİN İŞ İLANLARINDAKİ ÖNEMİ

Bu seminerleri almış kişilerin değişik iş ilanlarında aranmakta olduğunu sizlerde kariyer sitelerinden inceleyebilirsiniz. Aşağıda seminerlere katılmış olmanın önemini vurgulayan bazı örnek ilanlar yer almaktadır.